Letní pobyt v přírodě 1. stupeň

Začátkem měsíce června tráví každoročně naši žáci 1. stupně týden v přírodě. V malebném údolí, lemovaném z jedné strany říčkou a z druhé lesem a pastvinou, nedaleko Smetanovy Lhoty u Čimelic, prožívají děti nesčetná dobrodružství. Už spaní v malých chatkách je pro většinu z nich vítaným zážitkem.

 

Ani vyučování není běžné jako ve škole. Hodiny jsou uzpůsobeny pobytu v přírodě a někdy i počasí. To nás ale zatím nikdy nezklamalo, vždy jsme si užili sluníčka a tepla, a s tím i spojeného koupání ve zdejším bazénu.

 

K odpoledním aktivitám, při kterých si děti vyzkouší svoji obratnost a někdy i odvahu, jsou táborové hry, které pro ně připravují vedoucí jejich družstev. V závěru týdenního pobytu jsou pak vyhodnocena nejlepší družstva, avšak odměněni jsou všichni /někdy sladkostmi, jindy věcnými cenami – dárky od sponzorů/.

 

Jeden den je vyčleněn na výlet. Je jím tradičně plavba parníkem na Orlík či Zvíkov nebo návštěva „pravé“ indiánské vesnice, kde si naši malí Indiáni vyzkouší různé indiánské dovednosti. Také o překvapení není nikdy nouze. Někdy přistane u tábora vrtulník a nechá děti nahlédnout do svých útrob, jindy zase skupina šermířů a pistolníků svede boje mezi chatkami.

 

Ve chvílích volna si mohou všichni zahrát fotbal, přehazovanou, stolní tenis a jiné hry. A určitě každé z dětí dlouho vzpomíná na výbornou kuchyni, díky níž si mnozí přivezou nějaké to kilo navíc. Málokdy se někomu zasteskne po domově, přestože jezdí i nejmenší – naši prvňáčci. Všichni obstojí ve zkoušce samostatnosti bez rodičů a většině se pak nechce ani zpátky domů.

Adresa:
Jiráskova 617/6
268 01 Hořovice
Telefon +420 311 512 028
Fax +420 311 512 029
Email info-ZAVINOVADLO:2zshorovice.cz