Škola v přírodě - na divokém západě

« Zpět na seznam akcí třídy

Akce se konala 18.6.2018.

Dobrovolný domácí úkol - vyprávění napsal Max Honsor:

V pondělí 11.6. jsme celá naše třída společně s třídami 4.A, 5.A a 5.B vyrazili na tradiční školu v přírodě.

Každoročně trávíme celý týden ve Smetanově Lhotě u Čimelic.

Letošní téma bylo Divoký západ. Nebyla tedy náhoda, že jsme cestou nejprve navštívili kovbojské městečko. Zde jsme si mohly vyzkoušet střílení z pušky a luku, házení tomahavkem a oštěpem, práskání bičem a další jiné činnosti, které souvisely s kovboji a indiány.

Na Smetance vždy spíme v chatkách. Naše chata G1 byla ve složení já a David. Bydlelo se nám dobře, s Davidem jsme si rozuměli.

V celém areálu nás bylo 70 dětí a dospělí. Rozdělili jsme se podle barev. Náš tým se jmenoval Fialový revolver. Za vedoucího jsme si zvolili Tomáše. V rozdělených skupinách jsme hráli hry a soutěžili proti ostatním týmům. Nejvíc mě bavila hra ”Průjem”. Hry se účastnily všechny týmy, 4 vedoucí byli v roli průjmu, 1 byl zácpa a 1 vedoucí měl roli hajzlbáby. Za šesti týmů jsme skončili čtvrtí.

Kromě her jsme se také učili. Výuka probíhala v dopoledních hodinách, kde jsme se věnovali matematice, přírodovědě a vlastivědě. Při českém jazyce jsme četli s porozuměním.

Počasí nám vcelku přálo, mohli jsme koupat a řádit v bazénu. V polovině týdne se však ochladilo a středa celá propršela. To nám náladu nezkazilo. Měli jsme alespoň čas na výrobu totemů

Škola v přírodě se mi líbila, týden jsme si skvěle užili. Těším se na příští rok a jsem zvědav, co nás čeká.

 

Další, kdo splnil úkol, byl Štěpán: Druhý týden v červnu 2018 jsme byli na škole v přírodě ve Smetanově Lhotě. I když dva dny pršelo, tak nám to vůbec nevadilo. V pondělí i v úterý jsme si užili i bazén. Se všemi vedoucími byla velká legrace. Nejvíce mě bavily hry s puntíky a Trolové. Jídlo bylo také dobré. Měli jsme špagety, vdolky, sýrovou pomazánku. Legraci jsme si užili při diskotéce. Kluk se měl převléci za holku a holka za kluka. Poslední večer jsme měli bojovku, kterou jsem si opravdu užil.

Škola v přírodě se mi líbila a určitě pojedu i příští rok.

 

 

 

Já jen doplním, že jsme navštívili i Alšův dům v Miroticích a pochutnali si na buchtě, kterou si ve škole upečeme.

 

Fotky u třídy 5.B a možnost nahrát všechny na USB.

Adresa:
Jiráskova 617/6
268 01 Hořovice
Telefon +420 311 512 028
Fax +420 311 512 029
Email 2.zs.horovice-ZAVINOVADLO:gmail.com